Így veszít pénzt felhő alapú ERP nélkül
Az üzleti döntéshozatal egy igen komplex és nehezen elsajátítható készség. Sokan addig-addig mérlegelik az előnyöket és hátrányokat, míg végül döntésképtelenné válnak. A pro-k és kontrák elemezgetése során általában a rossz döntéseink nyomán keletkező költségekre összpontosítunk. Azt csak ritkán gondoljuk át, hogy mennyibe kerül nekünk, ha egyáltalán nem teszünk semmit!
Igen, a tétlenségnek is van költsége, bár a vállalati könyvelésben nehezen lehet felismerni, hiszen nem létezik „semmittevés költségsor”.
Számtalan példát láttunk már arra, hogy egy KKV növekedése megtorpan azért, mert vezetője nem rendelkezik a döntés képességével. Ebben az esetben kimondatlanul ugyan, de a döntéshozó határoz úgy, hogy a „pálya szélén marad”, míg versenytársai a piac tempójához igazodva alakítják működésüket. Egy ilyen átalakulás gyakran jelenti egy vállalati erőforrás-tervező megoldás (ERP) bevezetését, mely integrálja a cég korábbi szigetalkalmazásait, és a vállalati adatokat egy központi platformon jeleníti meg, növelve ezzel a hatékonyságot és termelékenységet.
A KKV-k többsége még mindig kifogásokat keres, csak hogy ne kelljen a digitális átalakulás útjára lépnie. Sokféle pszeudo-indokkal találkoztunk már, a legnépszerűbbek közé tartozik a felhőbe való költözéstől és annak költségétől való ál-rettegés, vagy a felhő alapú rendszerek vélt szükségtelensége.
21 éves működésünk alatt rengeteg olyan érvet hallottunk, mely minket is megmosolyogtatott, de az igazság az, hogy a „mozdulatlanság” pénzbe kerül.
Az a KKV, amely nem hajlandó a digitális átalakulásra, bukásra ítéltetett!
Ha vállalatánál még nem történt meg a felhő alapú ERP bevezetése, akkor Ön nem lehet tisztában azzal, hogy cégében mekkora növekedési potenciál rejlik.
Most megmutatjuk, hogy az elavult technológiához való ragaszkodás miként vezet a vállalati erőforrások elfecsérléséhez.
IDŐ
Az idő egy véges és korlátozott erőforrás, különösen akkor, ha egy vállalat mindeközben munkaerőhiánnyal is küzd. Akárhogy ágálunk ellen, egy embernap csak 8 órából áll és ez idő alatt kiemelten fontos, hogy munkavállalóink képesek legyenek hatékonyan ellátni feladataikat. Ha értékes idejüket egymástól független rendszerekbe való bejelentkezésekkel, információkereséssel töltik, az komoly költséget jelenthet.
ADATOK
A szigetalkalmazások használatából eredő időveszteséget tovább súlyosbítja a többszörös adatrögzítés terhe. Hiszen, ha szoftvereink nincsenek összeköttetésben egymással, mindegyikbe külön-külön kell rögzítenünk az adatokat. A felesleges adatok kuszává teszik az adatbázist, elnyújtják az előhívást, és megnehezítik a cégen belüli egyeztetéseket.
HIBÁK
A manuálisan elkövetett hibák elkerülhetetlenek. Az egymástól független alkalmazásokba történő kézi adatrögzítés növeli a hibák előfordulásának gyakoriságát. Nem létezik olyan munkáltató, aki dedikált erőforrást biztosítana arra, hogy az egyszer már rögzített adatok helyességét ellenőrizze. Így az ilyen típusú hibák az esetek túlnyomó többségében észrevétlenek maradnak, ami a későbbiekben költséges következményekkel járhat.
DÖNTÉSEK
Cikkünk előszavában már írtunk arról, hogy a kései vagy soha meg nem hozott döntések miként befolyásolhatják egy vállalat teljesítményét. Arról viszont nem ejtettünk szót, hogy mi az, ami segíthet döntéseink gyors meghozatalában.
A megalapozott döntések gyorsan elérhető és könnyen előhívható adatokon alapulnak.
Az integráció hiánya akadályozza a létfontosságú információkhoz való hozzáférést, ezzel gátolva a gyors, stratégiai üzleti döntések megszületését.
A PEAS felhő alapú ERP lehetővé teszi, hogy Ön bárhonnan és bármikor, néhány kattintással elérhesse céges adatait. Az integráció révén a rendszerbe minden információt csupán egy alkalommal kell rögzítenie.
A PEAS Vállalatirányítási Rendszer modern, integrált megoldásaival és automatizált folyamataival jelentős munkaidőt takaríthat meg. A felhasználók egyszerűbben kommunikálhatnak munkatársaikkal és hatékonyabban kezelhetik a vállalati folyamatokat.